logo facebook

logo-twitter

JAWA-payment

Czech
Danish
Dutch
English
Finnish
French
German
Hungarian
Polish
Russian
Swedish
Ukrainian
HomeHISTORIE SPOLEČNOSTI

Historie společnosti

JaroslavSimandl

Zakladatelem podniku se stal motocyklový závodník Jaroslav Simandl, který v roce 1948 přestěhoval svou nástrojařskou dílnu z pohraničí do Divišova. Na přání svých spolujezdců, se kterými závodil v roce 1949 v Anglii na Šestidenní motocyklové soutěži, začal vyrábět ve své dílně náhradní díly na motor JAP. Velký zájem o díly podnítil Jaroslava Simandla ke stavbě kompletního motoru JAP.V roce 1950 byl vyroben první motor konstrukce, krátkozdvihový S 45, později nazývaný ESO. Motory se záhy začaly montovat do rámů vlastní výroby, čímž byla zahájena produkce kompletních motocyklů ESO. Souběžně s plochodrážními motocykly se v Divišově vyráběly i motocykly pro motokros a silniční závody.
V roce 1963 byl divišovský závod zařazen do koncernu JAWA Týnec nad Sázavou. Motocykly byly dále vyráběny pod značkou JAWA. Divišovské stroje se díky své moderní koncepci prosazovaly v celém světě. Největší slávu této značce přinesli koncem šedesátých a začátkem osmdesátých let jezdci Briggs, Mauger a Olsen.
Po listopadu 1989 vystoupil podnik z koncernu JAWA Týnec nad Sázavou a stal se samostatnou akciovou společností. V roce 1994 byl podnik privatizován.
JAWA Divišov jako jedna z mála přežila a výrazně posunuje technický rozvoj ve světovém plochodrážním sportu a stala se nejúspěšnější značkou v 75leté historii ploché dráhy.
Dodnes se v JAWA Divišov vyvíjí a vyrábí úspěšné motocykly a motory na krátkou, dlouhou, travnatou a ledovou plochou dráhu. V dealerské síti JAWA se prodává více jak 90 procent své produkce do 24 zemí pěti kontinentů.

lands

Světoví prodejci

Česká republika (výrobce) Anglie, Austrálie, Dánsko, Finsko, Francie, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Nový Zéland, Polsko, Rakousko, Rusko, Švédsko, Ukrajina a USA.
DLOUHÁ DRÁHA

From our Facebook Page

It´s great to see the factory back in action JRM NSW in conjunction with Matt Jones Motorcylces likes JRM Divisov facebook page.

Tom Scott

 Matt Jones Motorcycles

loga-historie-firmy

Historie 

Zakladatelem podniku se stal motocyklový závodník Jaroslav Simandl, který v roce 1948 přestěhoval svou nástrojářskou dílnu z pohraničí do Divišova ...

motocykl889

Produkce

Motocykl typ 889 pro klasickou plochou dráhu, typ 875 pro dlouhé dráhy, typ 886 pro ledové ploché dráhy, motory typu 884, 889 a 886-10-006...

lands

Logistika

Česká republika (výrobce) Anglie, Austrálie, Dánsko, Finsko, Francie, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Nový Zéland, Polsko, Rakousko, Rusko, Švédsko, Ukrajina a USA.